• POGOŃ ZA WIELKANOCNYM ZAJĄCZKIEM.

          • Nowa galeria POGOŃ ZA WIELKANOCNYM ZAJĄCZKIEM. została dodana do albumu fotograficznego

            Tuż przed świętami uczniowei naszej szkoły uganiali się za wielkanocnym zajączkiem w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Gwarku. Celem zajęć było zapoznanie z tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanym programie.

          • Każdy inny- wszyscy równi! Nasze zalety i wady.

          • Nowa galeria Każdy inny- wszyscy równi! Nasze zalety i wady. została dodana do albumu fotograficznego

            Łatwiej jest mówić o swoich zaletach czy wadach? Celem warsztatów jest budowanie pozytywnego obrazu samego siebie, kształtowanie i doskonalenie wyrażania własnych emocji, rozwijanie umiejętności samooceny oraz integracja grupy. Uczniowie i nie tylko:) poznali swoje słabe i mocne strony charakteru, uczą sie poczucia własnej wartości, próbują zmienić swoje zachowanie a przede wszystkim dostrzegają różnice między ludźmi i akceptują je. 

          • Dzień bez plecaka

          • Nowa galeria Dzień bez plecaka została dodana do albumu fotograficznego

            18 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień bez plecaka, którego głównym celem była integracja wszystkich uczniów. Akcja polegała na tym, że zamiast zwykłego plecaka trzeba było wziąć zamiennik. W naszej szkole były to chlebaki, wózki dla lalek, walizki, koszyki, kosiarka, wózek do transportu i wiele innych. Akcja zyskała duże zainteresowanie wśród uczniów. Była to oryginalna i miła odskocznia od codziennego dnia w szkole.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

          • Nowa galeria Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa została dodana do albumu fotograficznego

            21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
            Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z tym zespołem, zachętą do wyrażania naszej tolerancji , rozumienia i wsparcia dla osób z trisomią 21. Włączajac się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zinteresowania i aprobaty.
            Wszystkim, którzy dzisiaj świętują życzymy aby byli otoczeni pozytywną energią , miłością i życzliwością każdego dnia.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Nowa galeria Pierwszy Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego

            Od dawna czekaliśmy na przyjście wiosny. I wreszcie dzień 21 marca- poniedziałek. Od rana świeciło słońce, było weselej. Po dwóch pierwszych lekcjach wszystkie klasy spotkały się na wiosennym apelu na II piętrze. Tam zostały ogłoszone wyniki plebiscytu "Najbardziej życzliwa, życzliwy". Konkurs przygotowany został przez Samorząd Szkolny. Oto jego wyniki:

            klasa "0"

            1. Nikola Pańczyk
            2.Natalia Całuch
            3. Antoni Perfikowski

            klasa I

            1. Amelia Grochecka
            2. Kacper Krzos

            klasa II

            1. Martyna Pac
            2. Cezary Gastołek

            klasa III

            1. Zuzanna Marcińczyk
            2. Filip Kowalski

            klasa IV

            1. Emilia Kopciuch
            2. Mateusz Skonieczko

            klasa VI

            1. Monika Kozłowska
            2. Hubert Cis

            klasa VII

            1. Magdalena Górecka
            2. Piotr Łozowski

            klasa VIII

            1. Julia Dobrowolska 
            2. Konrad Tylicki

            Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody oraz pamiątkowe znaczki wykonane przez GOK w Barcianach. Pracownikom GOK-u dziękujemy. 
            Następnie wyruszyliśmy ulicami Barcian, by zbudzić Panią Wiosnę. W kolorowych spódniczkach, wiankach na głowach, z gwizdkami, gitarami, bębnami i czym tylko, co robi hałas prześpiewaliśmy i przetańczylismy ulicami Barcian. Po drodze zanieślismy wiosenny upominek do Urzędu Gminy. Po powrocie czekało na nas ognisko, gdzie piekliśmy pyszne kiełbaski. Kolorowy i wesoły był ten dzień i niech Pani Wiosna o nas pamięta. 


             

             

          • Spotkanie z historią

          •       Mała Ojczyzna – to temat ciągle aktualny.

            Naszą Małą Ojczyzną są tereny dawnych Prusów – pogan zamieszkałych na wschód od dolnej Wisły.

            Historię tych ziem i spuściznę kulturową przybliżył uczniom kl. VII i VIII Pan Tadeusz Korowaj – kętrzyński etnograf, historyk, kulturoznawca regionu, publicysta.

                 Prowadzący spotkanie zwrócił szczególną uwagę na historię związaną z Barcją - krainę obejmującą swym zasięgiem powiat kętrzyński. Tereny te przechodziły złożone koleje losu: formowanie wspólnoty terytorialnej, wyprawy misyjne zakonników a później wyprawy łupieżcze polskich książąt. Dopiero inwazja Krzyżaków i organizacja nowego państwa krzyżackiego położyła kres istnieniu pierwszych mieszkańców tych ziem i kultury z tym związanej. Pozostały jedynie ślady bytności Prusów w postaci nazw miejscowości i pozostałości po grodach obronnych (np. w Barcianach, Równinie Górnej, Nakomiadach). Odkrywane miejsca pochówku lub siedlisk dają świadectwo wysokiej kultury ciesielskiej, wojskowej, garncarstwa i bednarstwa.

            W okresie panowania krzyżackiego wzniesiono zamki (w pow. kętrzyńskim największy w Barcianach) i gotyckie kościoły. Z tego okresu uczniowie mogli zobaczyć oryginalny relikwiarz, który wzbudził duże zainteresowanie ze względu na jego wartość historyczną.

            W okresie Księstwa Pruskiego nastąpił intensywny rozwój gospodarczy tych terenów. Wznoszono dworki i duże pałace (w Drogoszach, Nakomiadach…).

            Uczniowie otrzymali też dużo informacji o historii Barcian (dawniej Barten) z początku XX wieku. Opowiedziano o istniejących wówczas zakładach, które tu funkcjonowały i kolei wąskotorowej. Wspomniano o okresie powojennym gdy zdobyczne mienie wywożono lub niszczono.

                  Wartko prowadzony wykład, wzmocniony przekazem multimedialnym ze zdjęciami i mapami wzbudził duże zainteresowanie uczniów. Otrzymali oni możliwość zadawania pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

            Bardzo dziękujemy Panu Tadeuszowi Korowaj za ogromną dawkę wiedzy historycznej. Tajemnice historii naszej Małej Ojczyzny zostały odkryte dla młodzieży - kolejnego pokolenia tych, którzy osiedlili się tu w wyniku zawirowań powojennych.

            AT

            ..........................................................................

          • Każdy inny- wszyscy równi!

          • Nowa galeria Każdy inny- wszyscy równi! została dodana do albumu fotograficznego

            "Każdy inny- wszyscy równi"- celem warsztatów jest kształtowanie u uczniów postaw tolerancji i akceptacji wobec różnic indywidualnych między ludźmi i różnych rodzajów niepełnosprawności. Uczniowie stworzyli "Galerię osobowości", dzięki której mogli zaobserwować, jak wiele nas od siebie różni. Każdy jest inny- każdy wyjątkowy!

          • Dzień Kobiet

          • Nowa galeria Dzień Kobiet została dodana do albumu fotograficznego

            Wszechobecne, serdeczne życzenia płynace od uczniów dla uczennic i nauczycielek naszej szkoły, wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Tego dnia obchodzilismy Miedzynarodowy Dzień Kobiet. Męska część samorządu uczniowskiego spisała sie na medal wreczając kwiatki i słodkości...

          • Gramy...na nosie :)

          • Nowa galeria Gramy...na nosie :) została dodana do albumu fotograficznego

            Płytka Makey Makey to mini kontroler, dzieki któremu moglismy grać na jabłkach, bananach, wodzie a nawet na nosach :)... To cudo zachwyciło wszystkie dzieci.

          • Szkolna Liga Szachowa Szkół Podstawowych

          •           W minioną sobotę 19.02.2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnej Lidze Szachowej Szkół Podstawowych.

                      Rozgrywki szachistów odbywają się raz w miesiącu w Kętrzyńskim KCK. Kolejna rywalizacja już 12 marca. Partie szachowe w ramach ligi mają charakter indywidualny. Uczniowie grają w trzech Ligach. Po każdych zawodach można awansować lub spaść albo pozostać w tym samym miejscu.

               Zmaganiom towarzyszą ogromne emocje, od radości po smutek. Uczymy się nie tylko wygrywać ale i przegrywać. Nasi uczniowie dzielnie walczą na polu bitwy szachowej. Bez względu na osiągnięte wyniki nasi uczniowie już są zwycięzcami.

            Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów: Krzos Kacper, Skonieczko Kacper, Kossak Kamil, Skonieczko Mateusz, Imbierowicz Arkadiusz, Imbierowicz Maciej, Całuch Hubert. Jędrzejczyk Maciej, Jurkowski Jakub.

            Do udziału w rywalizacji zapraszamy wszystkich, którzy potrafią grać w szachy. Dziękujemy prowadzącym zawody i organizatorowi panu Mirosławowi Kruklis. Opiekę podczas zawodów sprawowała Joanna Dziadyk-Dziakiewicz.

                    Wszystkim uczestnikom gratulujemy startu. Życzymy wytrwałości i sukcesów.

            ..................................................................................

          • Odpłatność za posiłki za m-c MARZEC

          • ==============================================    

                                 PEŁEN OBIAD   -   22 dni  x 6,00 zł = 132,00 zł

                                 II DANIE             -   22 dni  x 4,00 zł = 88,00 zł

                                 ZUPA                  -   22 dni  x 2,00 zł = 44,00 zł

             

            Płatne na konto:  60 8851 1021 2003 0300 1001 0008

            Płatności za obiady proszę dokonać do 15 III 2022 r.

            ==============================================